על פי הדיווחים, AMD RDNA 4 GPU

אנו חושבים כי אין להגביל את מה שצריך לעשות עם מאיץ ההסקה המותקן ב- GPU ל”שימוש במרכז עיבוד תמונה “המיוצג על ידי” DLSS “של NVIDIA של NVIDIA של NVIDIA של NVIDIA. התבונן ב- FidelityFx SuperResolution (FSR), אחת מסדרות FidelityFX. עיבוד האליזציה והרזולוציה העל של FSR מומש מבלי להשתמש במאיץ הפרעות מספקים ביצועים ואיכות שיכולים להתחרות במלואם עם ה- DLS של NVIDIA. הסיבה לכך ש- NVIDIA מנסה באופן פעיל להשתמש בטכנולוגיית AI אפילו ליישומים שניתן לבצע מבלי להשתמש בטכנולוגיית AI היא ש- NVIDIA התקין מאיץ מסקנה רחב היקף ב- GPU. על מנת לעשות זאת אפקטיבי, נראה שהם עובדים על נושא שצריך לגייס מאיצים רבים של הסקה. זו אסטרטגיית ה- GPU שלהם, שהיא נהדרת, אבל אני לא חושבת שעלינו להיות אותה אסטרטגיה. אנו ממוקדים בכלול את המפרט שמשתמשים רוצים וצריכים לתת להם הנאה ב- GPUs צרכניים. אחרת, המשתמשים משלמים עבור תכונות שהם לעולם לא משתמשים בהם. אנו מאמינים כי יש להשתמש במאיצי הסקה שצריך ליישם ב- GPUs של גיימרים כדי להפוך את המשחקים למתקדמים יותר וכיפיים. לדוגמה, התנועה וההתנהגות של דמויות אויב ו- NPC הם ככל הנראה הדוגמאות הברורות ביותר. כמו כן, גם אם AI משמש לעיבוד תמונה, AI צריך להיות אחראי על עיבוד מתקדם יותר. באופן ספציפי, נושא כמו “גרפיקה עצבית”, אשר כרגע תופס תאוצה בענף הגרפיקה התלת -ממדית, עשוי להיות מתאים. AMD SVP של קבוצת Radeon Technologies, דייוויד וואנג (מכונה תורגם באמצעות 4Gamer)

AMD מדבר RDNA 4, מאיצים AI מבוססי GPU, צינור הגרפי של הגן הבא: מבטיח להתפתח ל- RDNA 4 עם ביצועים גבוהים עוד יותר בעתיד הקרוב

AMD מבטיח להתפתח ל- RDNA 4 GPUs עם ביצועים גבוהים עוד יותר בעתיד הקרוב 1

מנהלים בכירים של AMD כולל ראש קבוצת Radeon Technologies, דייוויד וואנג, התיישב לאחרונה עם 4Gamer כדי לדבר על אסטרטגיית ה- GPU העתידית שלהם כולל ארכיטקטורת הגרפיקה של RDNA 4.

AMD מבטיח להתפתח ל- RDNA 4 GPUs עם ביצועים גבוהים עוד יותר בעתיד הקרוב

ארכיטקטורת הגרפיקה של AMD של AMD הוצגה והושקה לעולם ברבעון הרביעי של 2022. מאז, הארכיטקטורה הגרפית הוצגה בפתרונות גרפיקה שולחן עבודה, נייד ומשולב מ- Radeon RX 7900 (Desktop), Radeon RX 7000S/M (מחשב נייד) וסדרת Radeon 700M (IGPUS).

סיפור קשור ASROCK RADEON RX 7800 XT PHANTOM GAIMING 16 GB סקירת כרטיס גרפי – 500 $ GPU הטוב ביותר!

החל ממוצרי רשת, דייוויד וואנג קובע כי ה- RDDNA 3 GPUs הנוכחי של AMD תכונה MDIA, מאיץ עקיף רב-עקיף המסוגל לעבד MDI ברמת חומרה. זה מאפשר לחברה לחלץ עד 2.3x הביצועים לעומת rdNA 2 GPU. זה הוצע כתחליף אמיתי ל- LOD הקלאסי (רמת פירוט). AMD רוצה לראות עוד יותר Shaders & Techniques מתקדמים יותר שמתקנים בתוך ה- GPUs RDNA 4 שלהם כחלק מדגם התכנות החדש של GPU שלה.

“ברצוננו להציע זאת כמפרט סטנדרטי חדש למודל התכנות של GPU”, אמר וואנג. האם זה יותקן כתכונה חדשה ב- RDNA הדור הרביעי GPU? זה נראה מאוד מעניין.

AMD SVP של קבוצת Radeon Technologies, דייוויד וואנג (מכונה תורגם באמצעות 4Gamer)

כשהוא עובר לצד AI של הדברים, דייוויד וואנג מדבר על האופן בו השימוש ב- AI בתוך GPUs בכיתה Radeon עבור גיימרים. מבהיר שעיבוד AI נעשה לרוב על מעבדים והם יכולים לעשות זאת מספיק מהר. למעשה, אומרים כי 95% מעיבוד ההפרעות נעשים על מעבדים ו- AMD יודעים זאת מכיוון שהם אחד המובילים בתעשיית מעבד השרתים. בינתיים, מודל הלמידה וההדרכה של AI הוא דבר שנעשה בעיקר בצד GPU ו- Wang קובע כי המחויבות האחרונה שלהם לסוויטת תוכנת ROCM נמצאת כעת בשווה לפלטפורמת ה- CUDA של NVIDIA.

AMD מבטיח להתפתח ל- RDNA 4 GPUs עם ביצועים גבוהים עוד יותר בעתיד הקרוב 2

באשר לביצועים של מאיץ ההסקה ב- Radeon RX 7900 “RDNA 3” GPUs, הוא קובע כי התקנת מאיץ AI ב- GPU היא יותר החלטה עסקית על מה המשתמשים רוצים ומה הם לא רוצים. AMD לא רוצה להגביל את מאיץ ה- AI רק לתכונות גודליות כמו FSR, XESS ו- DLSS. שימו לב כי ל- AMD כבר יש את הדור השלישי של FSR המכונה FSR 3 ביצירות.

הם רואים הזדמנות בשלל יישומים אחרים אך אינם רוצים שמשתמשים ישלמו תוספת תכונות שהם לא רוצים. וואנג קובע כי FSR מתחרה היטב עם ה- DLS של NVIDIA ללא תאוצה מבוססת AI. הוא נותן קרדיט מלא לאסטרטגיית ה- AI של NVIDIA אך אינו חושב שהאסטרטגיה חלה על AMD GPUs (עדיין).

על פי AMD, שימושים אחרים במאיץ AI בתוך GPUs יכולים להיות התנהגות ותנועה של NPC כאשר מודל הלמידה מיושם כדי להפוך את אלה לטובים יותר ונוזלים יותר מאשר מודל התכנות הסטנדרטי של המפתחים של המפתחים. מאיץ ה- AI יכול לרתום על ידי מפתחים כדי להפוך את חווית המשחק שלהם למשתמשים אפילו יותר טובים.

ה- AI יכול לשמש גם לעיבוד תמונות וזה משהו שמגדיר את הקצב בתוך כלי הדור של AI. וואנג ציין כי דיפוזיה יציבה עבור GPUs יושמה בתוך ה- Vulkan ML API בערך באותה תקופה הוכרזו על סדרת Radeon RX 7900 “RDNA 3”. נראה שהצוות הירוק (NVIDIA) ניצל את מלוא יכולת ה- AI שלהם לכוח כלים לייצור AI ו- AMD רוצה גם חתיכה מהעוגה ההיא.

אנו חושבים כי אין להגביל את מה שצריך לעשות עם מאיץ ההסקה המותקן ב- GPU ל”שימוש במרכז עיבוד תמונה “המיוצג על ידי” DLSS “של NVIDIA של NVIDIA של NVIDIA של NVIDIA. התבונן ב- FidelityFx SuperResolution (FSR), אחת מסדרות FidelityFX. עיבוד האליזציה והרזולוציה העל של FSR מומש מבלי להשתמש במאיץ הפרעות מספקים ביצועים ואיכות שיכולים להתחרות במלואם עם ה- DLS של NVIDIA.

הסיבה לכך ש- NVIDIA מנסה באופן פעיל להשתמש בטכנולוגיית AI אפילו ליישומים שניתן לבצע מבלי להשתמש בטכנולוגיית AI היא ש- NVIDIA התקין מאיץ מסקנה רחב היקף ב- GPU. על מנת לעשות זאת אפקטיבי, נראה שהם עובדים על נושא שצריך לגייס מאיצים רבים של הסקה. זו אסטרטגיית ה- GPU שלהם, שהיא נהדרת, אבל אני לא חושבת שעלינו להיות אותה אסטרטגיה. אנו ממוקדים בכלול את המפרט שמשתמשים רוצים וצריכים לתת להם הנאה ב- GPUs צרכניים. אחרת, המשתמשים משלמים עבור תכונות שהם לעולם לא משתמשים בהם. אנו מאמינים כי יש להשתמש במאיצי הסקה שצריך ליישם ב- GPUs של גיימרים כדי להפוך את המשחקים למתקדמים יותר וכיפיים.

לדוגמה, התנועה וההתנהגות של דמויות אויב ו- NPC הם ככל הנראה הדוגמאות הברורות ביותר.

כמו כן, גם אם AI משמש לעיבוד תמונה, AI צריך להיות אחראי על עיבוד מתקדם יותר. באופן ספציפי, נושא כמו “גרפיקה עצבית”, אשר כרגע תופס תאוצה בענף הגרפיקה התלת -ממדית, עשוי להיות מתאים.

AMD SVP של קבוצת Radeon Technologies, דייוויד וואנג (מכונה תורגם באמצעות 4Gamer)

בפתק סגירה, ריק ברגמן, EVP של AMD של קבוצת מחשוב וגרפיקה קבוצת עסקים) שיתף את אסטרטגיית ה- GPU והבטיח להתפתח לדור ה- RDNA 4 של GPUs עם ביצועים גבוהים יותר ממה שקיבלנו עם rdNA 3. מה שמעניין עוד יותר הוא שהמילה “עתיד הקרוב” שימשה שתציע כי הג’נר הבא יתכן מוקדם יותר, אך אנו עדיין מצפים לראות את אלה בשנת 2024 מכיוון שלצוות האדום יש שיגור RDNA 3 שונה המתוכנן לאורך 2023.

AMD RDNA 3 יחידות מחשוב GPU אושרו: NAVI 31 עם 96, Navi 32 עם 60, Navi 33 עם 32 1

ריק גם קובע כי הם מייצרים כעת GPUs למגוון רחב של פלטפורמות כולל מוביילים, קונסולות ומכוניות, וכי הם ימשיכו לפתח GPUs שלא יבגרו בציפיות של גיימרים.

נכון לעכשיו, GPUs למחשבים מתפתחים בהתמדה מ- rDNA 1 ל- rDNA 2 ו- RDNA 3, ואנחנו מבטיחים להתפתח ל- rDNA 4 עם ביצועים גבוהים עוד יותר בעתיד הקרוב.

בשנים האחרונות, SOC “Exynos 2200” של סמסונג אלקטרוניקה נכנס לתחום הסמארטפון על ידי מתן ליבות IP מבוססות RDNA 2. בנוסף, ה- GPUs של AMD סופקו ליצרנית הרכב החשמלית טסלה למערכות “דגם S” ו- “Model X” ברכב שלה. זה פיצוי לשדות חדשים. אנו נמשיך לפתח GPUs שלא יבגרו בציפיות של גיימרים.

זה בהחלט נהדר לשמוע מנציגי החברה בראיונות כאלה ואנחנו לא יכולים לחכות לראות מה יש ל- RTG של AMD בחנויות עבורנו בשנים הבאות. מערך ה- AMD Radeon GPU של ה- AMD הבא הבא, המבוסס על ארכיטקטורת RDNA 4 צפוי להשיק עד שנת 2024 וישתמש בצומת תהליך חדש ומתקדם.

מערך GPU של amd rdNA

מערך Radeon Radeon RX 5000 Radeon RX 6000 Radeon RX 7000 Radeon RX 8000
אדריכלות GPU RDNA 1 RDNA 2 RDNA 3 / rDNA 2 RDNA 4
צומת תהליכים 7nm 7nm 5nm/6nm 5nm/3nm?
משפחת GPU NAVI 1X Navi 2x NAVI 3X Navi 4x
ספינת הדגל GPU N/a Navi 21 (5120 SPS) Navi 31 (6144 SPS) NAVI 41 (בוטל?)
GPU יוקרתי Navi 10 (2560 SPS) Navi 22 (2560 SPS) Navi 32 (4096 SPS) NAVI 42
GPU אמצע שכבה Navi 12 (2560 SPS) Navi 23 (2048 SPS) Navi 33 (2048 SPS) NAVI 43
GPU כניסה Navi 14 (1536 SPS) Navi 24 (1024 SPS) NAVI 34 (1024 SPS)? NAVI 44

על פי הדיווחים, על פי הדיווחים, amd rdna 4 gpus

AMD RX 7900 XT עם האריזה המקורית שלה

הגרפיקה של AMD הבאה של AMD RDNA 4 לא תתמודד עם NVIDIA ב- High End. אז, אומר השמועה האחרונה של קפלר פוסטר טוויטר. היסטריה המונית של רמז בקרב חובבי מחשב, חתולים וכלבים החיים יחד, בעיקרון בסוף הימים. באופן שטחי, זה נשמע כמו חדשות רעות מאוד. אבל האם זה בעצם?

חשבון טוויטר קפלר הוא אחד המקורות האמינים יותר של דליפות טכנולוגיות גרפיות, כך שבוודאי יש לקחת את הפוסט בכשרון כלשהו. אבל מה זה אומר אם זה באמת נכון? באופן כללי, יש שתי פרשנויות, האחת די חיובית, השנייה די קטסטרופה.

פרשנות אחת אומרת ש- GPUs מתקדמים אינם רלוונטיים ל 99 אחוז מהגיימרים וכי AMD מתמקד בכרטיסי גרפיקה משתלמים זה למעשה דבר טוב. תן לנו 75 אחוז מהביצועים של NVIDIA GPU יוקרתי תמורת מחצית הכסף, AMD, והכל נראה די מתוק.

אולי זה אמור להיות חצי מהביצועים ברבע הכסף, בימינו. לא משנה מה, הרעיון הבסיסי הגיוני ו- AMD יש צורה בעניין זה. לפני שני דורות רק AMD לא טרח בקצה הגבוה, והגביל את משפחת ה- rdNA 1 שלה ל- Radeon RX 5700 XT ותמחור אותו בין NVIDIA RTX 2060 ו- 2070 קלפים.

AMD עשתה כמעט את אותו הדבר עם שבבי פולאריס מבוססי GCN בסדרה Radeon RX 400 ו- 500. ה- RX 480 הושק בקיץ 2016 במחיר של 239 דולר, זמן קצר לאחר ש- NVIDIA הוציאה את האדיר שלה 659 $ GEFORCE GTX 1080. ה- RX 580 והאחרונה RX 590 היו זהים. הם לא לקחו את המאבק ל- NVIDIA בקצה הגבוה.

חזור עוד יותר לעידן הדומם-רק-אודות ATI ול- Radeon HD 4870 משנת 2008, ומשהו דומה קרה. הכרטיס הזה נכנס ל -299 דולר ל- Geforce GTX 280 של NVIDIA במחיר של 650 $.

עם כל זה בחשבון, AMD לא טורח בקצה הגבוה לא יהיה שום דבר חדש ולכן מה נבהל מה להיבהל. אם AMD יכול לספק כרטיסי גרפיקה נהדרים בערך 250 עד 500 $, באמת למי אכפת מה NVIDIA עושה תמורת 1,500 דולר ומעלה? בקושי מישהו יכול להרשות לעצמו את הדברים המתקדמים האלה.

מצד שני, יש תחושה ש- AMD רוצה להתמודד בטבלה העליונה של כרטיסי גרפיקה, אבל פשוט ממשיכה להיכשל. היו שמועות על כרטיס RDNA 1 מהיר בהרבה, בואו נקרא לזה 5900 XT, שמעולם לא הופיע בסופו של דבר.

בינתיים 6900 XT כן הגיע בשנת 2019 והיה די תחרותי ממש בראש. RX 7900 XT ו- RX 7900 XTX החדשים בבירור היו ניסיון להתחרות ב- RTX 4090 של NVIDIA, אך זה בסופו של דבר מעט מהמטרה שלהם.

באופן כללי, אין להכחיש שמאמצי ה- GPU של AMD הם קצת נפגעים ומפספסים. למשל, איפה AMD במחשבים ניידים משחקים עכשיו? זה כמעט יצא מהשוק הזה במונחי GPU נפרדים, לכל המטרות הנוכחיות והמעשיות.

לפיכך, קטסטרופיסטים יראו את הכישלון השמועה של RDNA 4 להתחרות בקצה הגבוה כצעד הבא בדרך ל- AMD גם יוצא משוק GPU Gaming Gaming Desktop. במקום זאת, AMD תתמקד בגרפיקה של קונסולה וב- APUs, ותשאיר את שוק הגרפיקה למשחקים שולחניים ל- NVIDIA.

ובכן, nvidia ופשוט אולי אינטל. אבל GPUs של קשת של אינטל כמעט ולא לקחו את השוק בסערה. ואם AMD לא יכול להתחרות ב- NVIDIA, מה הסיכוי אינטל?

בסופו של דבר, אי אפשר לדעת איך כל זה ישחק. קשה אפילו לדעת מה מתכוון AMD. אם אין gpus RDNA 4 גבוה 4, זה מכיוון ש- AMD ניסתה ונכשלה כפי שנראה היה המקרה עם rdNA 1? או שהכול אסטרטגיה מכוונת מההתחלה?

אפשרות אמיתית אחת היא ש- NVIDIA לא ממש מרוויח כסף עם GPUs כמו RTX 4090, אפילו במחיר של 1,600 דולר. NVIDIA מוכרת את ה- AD102 GPU, כפי ששימש את RTX 4090, תמורת 6,800 דולר בכרטיסי גרפיקה מקצועיים ובמגוון כרטיסי שרת של 8,000 $. אוקיי, לכרטיסים האלה יש פעמיים את ה- VRAM ב -48 ג’יגה -בייט, אבל זה לא מוסיף 5,000 דולר לעלות לבד.

העניין הוא ש- AD102 הוא שבב ענק ויהיה יקר מאוד לייצור. אז אולי ה- RTX 4090 הוא מנהיג הפסד של GeForce אפילו במחיר של 1,600 דולר, ואולי NVIDIA מפסידה כסף על כל RTX 4090, אך סוחרת את זה מול המיתוג החלק של היכולת לתבוע את כתר ביצועי המשחק המובילים?

ואולי זה פשוט לא משחק AMD רוצה להסתבך. אחרי הכל, מגיע למקום השני וכן לאבד כסף על כל כרטיס באמת יהיה חסר טעם.

עלון גיימר PC

הירשם כדי לקבל את התוכן הטוב ביותר של השבוע, ועסקאות משחק נהדרות, כפי שנבחרו על ידי העורכים.

על ידי הגשת המידע שלך אתה מסכים לתנאים וההגבלות ולמדיניות הפרטיות ובגיל 16 ומעלה.

AMD GPU זה יכול היה להרוס את NVIDIA, אך לעולם לא נראה את זה

מוניקה ג'יי ווייט

השמועה מספרת כי AMD אולי החליטה לא להשיק כל GPU יוקרתי בדור הבא של כרטיסי גרפיקה, כלומר rdNA 4. עם זאת, תרשים שהודלף טרי זה נותן לנו תובנה מסוימת לגבי מה שיכול היה להיות – או אולי, מה יהיה – אם היה הכרטיס הגרפי הטוב ביותר של AMD של הדור הבא. נראה כי הארכיטקטורה של ה- AMD של ה- AMD מורכבת הרבה יותר מ- rDNA 3.

התרשים מגיע מחוקו של יוטובר מור מת, שכמו תמיד מציין את המקורות האנונימיים שלו משלו. זו רק תרשים חלקי, אבל אפילו המבט המהיר הזה בארכיטקטורה של rDNA 4 אומר לנו הרבה. אמנם לא בטוח באיזה GPU זה, החוק של מור מתים מתייחס אליו כאל Navi 4C, וכל הסימנים מצביעים על כך שהוא ה- GPU המוביל של AMD לדור הבא. ובכל זאת, לא ברור אם ועידת השמות החדשה הזו מתייחסת ל- Navi 41 או אולי Navi 42, כפי שהוזכרו גם Navi X ו- Navi M.

התבוננות בתרשים חושפת מצע אריזה גדול עם ארבעה מתים. האחד הוא מולטימדיה וקלט/פלט למות (אמצע), ואילו השלושה האחרים הם מתים פעילים (איידס), שנראה כי האחרון מהם מסוגל לאכיל עד 3 מתים של מנועי Shader (SEDS). החוק של מור מת גם משער כי מבקר הזיכרון מת חסר בתרשים זה, אך הם צריכים להיות נוכחים מכל צד – עם זאת, לא ברור כמה בדיוק היינו מסתכלים כאן. לבסוף, מטמון אינסוף מתים ככל הנראה גם להיות נוכחים.

  • RTX 4070 של NVIDIA רואה קיצוץ מחירים גדולים בתגובה ל- AMD
  • NVIDIA העניקה ל- RX 7800 XT של AMD ניצחון בחינם
  • נמאס לי מה- AMD לעומת. Nvidia vs. שיח אינטל, וגם אתה צריך להיות

בסך הכל, ה- Navi 4C GPU היה נמצא בכל מקום בין 13 ל 20 שבבים. פירוש הדבר היה שינוי עצום מעיצוב השבבים הנוכחי-גנים, שכן נראה כי AMD חילק אותו והוסיף חיבורים חיצוניים יותר. אנו עדיין רואים מכפילים של אותם רכיבים, כמו מטמון זיכרון DIE.

לוגו של Radeon ב- RX 7900 XTX

מורכבות זו יכולה לאיית דברים טובים עבור GPUs מהגנים הבא, אך היא גם מקשה על כל תהליך העיצוב והייצור הקשה הרבה יותר. AMD אולי נשך יותר ממה שהוא יכול ללעוס עם ציר זמן כה הדוק, בהנחה ש- rDNA 4 נמצא במרחק של שנה מעכשיו. יכול להיות שהעיצוב הזה יגנז עד rDNA 5 – נראה שלא סביר ש- AMD יפסיק את מירוץ ה- GPU לחלוטין ותסתפק בקטע הזרם המרכזי, אם כי זה יהיה הגיוני גם כן.

קשה אפילו להתחיל להעריך את השיפורים שהובאו על ידי הארכיטקטורה הניסיונית הזו. AMD בחרה לא להתחרות נגד ה- GPU הטוב ביותר של NVIDIA הפעם, ושמועות רבות מצביעות על כך שהיא מבטלת את הסכמתם לייצר GPUs יוקרתיים בדור הבא. עם זאת, על ידי המראה של זה, ברגע שהוא חוזר לייצר GPUs Beastly, AMD עשוי לתת ל- Nvidia משהו לדאוג לו.

המלצות העורכים

  • קניתי את ה- GPU בעל הערך הגרוע ביותר של Nvidia, אבל אני לא מתחרט על זה
  • ל- AMD עדיין נותרו כמה GPUs מהגנים הבא במיכל-אבל אני לא קונה את זה
  • בדקתי את RX 7800 XT של AMD מול RTX 4070 של NVIDIA, ויש זוכה ברור
  • איפה בעולם נמצאים כל המחשב הנייד הבא של AMD?
  • שני ה- GPUs החדשים של AMD קוטעים באופן משמעותי את NVIDIA