למרות עליית מחיר של 100 דולר, Meta Quest 2 עדיין מציע VR זול מבחינה היסטורית

Meta רק הצהיר את ההודעה המפתיעה כי היא תעלה את מחיר האוזניות של Quest 2 מציאות מדומה ב 100 $ בחודש הבא. אם עשיתם כפול על כך שראיתם את החדשות, אנו מתרחשים-זה מוזר שמוצר טק צרכני בן שנתיים יעלה פתאום במחיר.

כן, זה מוזר עבור Meta Quest 2 בן השנתיים לעלות במחיר

מוצרי טק מבודדים לרוב מהאינפלציה, אך לא הפעם

מאת ג’יי פיטרס, עורך חדשות שכותב על טכנולוגיה, משחקי וידאו ועולמות וירטואליים. הוא הגיש כמה הצעות אמוג’י מקובלות לקונסורציום Unicode.

26 ביולי, 2022, 20:55 UTC | הערות

שתף את הסיפור הזה

אם אתה קונה משהו מקישור של סף, Vox Media עשויה להרוויח עמלה. עיין בהצהרת האתיקה שלנו.

Meta רק הצהיר את ההודעה המפתיעה כי היא תעלה את מחיר האוזניות של Quest 2 מציאות מדומה ב 100 $ בחודש הבא. אם עשיתם כפול על כך שראיתם את החדשות, אנו מתרחשים-זה מוזר שמוצר טק צרכני בן שנתיים יעלה פתאום במחיר.

אנו מותנים לצפות שמחיר מוצרי הטכנולוגיה יירד עם הזמן בזכות ההתקדמות הבלתי נלאית של הטכנולוגיה ותהליכי ייצור יעילים יותר. אבל כאן, אותו מוצר שתוכלו לקנות בספטמבר 2020 יעלה 33 אחוזים יותר באוגוסט 2022.

הסיבה הרשמית Meta היא המחירים העלאה היא ש”עלויות לבצע ולשלוח את המוצרים שלנו היו במגמת עלייה “, על פי פוסט בבלוג של החברה שנזקפו רק ל”בלוג Oculus..”

בדרך כלל, אם מוצר עולה יותר מבעבר, הוא מגיע עם משהו חדש

מחירים להרבה דברים שאנו מכסים כאן הסף עליתי בחודשים האחרונים, כמו סטים של לגו ישנים, המנוי שלך ל- Netflix ואפילו Teslas. בדרך כלל, אם מוצר עולה יותר מבעבר, הוא מגיע עם משהו חדש. ה- MacBook Air האחרונה של אפל הוא 200 $ יותר מהדגם הישן, אך יש לה עיצוב חדש, תצוגה גדולה יותר, מעבד מהיר יותר ומצלמת רשת טובה יותר. אתה, למעשה, מקבל יותר עבור יותר מכסף שלך. . . (מטא אכן העניקה למסע הבסיס 2 בליטת אחסון ביולי 2021, אך היא לא העלתה את המחיר באותה עת.

ההשוואה הקרובה ביותר לקפיצת המחירים של Quest 2 היא אולי כשסונוס העלתה את מחיר סרגל הקול שלו בספטמבר, גם ב 100 $. . ה- ARC הוא רמקול פרימיום שכבר היה יקר כשהושק (המחיר המקורי שלו היה 799 $), ואילו ה- Quest 2 תוכנן מלכתחילה כדי להיות כניסה נוחה יותר לחומרת VR, במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר באוזניות עצמאיות שאינן “. לא דורש מחשב. לעומת זאת, מדד Valve עולה 999 דולר וכן צריך להיות מחובר למחשב כדי לעבוד.

צילום מאת אמיליה הולוואטי קרלס / הסף

הסבר אפשרי אחד למחיר ה- Quest 2 החדש הוא עליית האינפלציה. דברים רבים פשוט יקרים יותר כרגע, ופוסט הבלוג של מטא מרמז על כך. (גם ראש ה- VR של מטא היה פתוח לגבי עלויות עולה בטוויטר.) אך המחיר הגבוה יכול גם לעזור לחברה מכיוון שהיא מהדק את חגורה על פני הלוח.

עסק מעבדות המציאות של מטא, המאכלס את חומרת ה- VR שלה, מדמם כסף ברגע זה. ברבעון האחרון דיווחה מטא על הפסד של כמעט 3 מיליארד דולר למעבדות מציאות (PDF) – ולכן הגעה של הפסדים מה- Quest 2 יכולה להיות דרך אחת שמטא מנסה לחוף את העניינים. ולמטא אין גודל הייצור של יצרני חומרה גדולים מבוססים כמו אפל, ולכן יתרונות הגודל החלים בדרך כלל על חיי המדף של מוצר עשויים שלא להשפיע באותה מידה על השורה התחתונה שלו.

טיול המחיר של Quest 2 מגיע גם בזמן מוזר, מכיוון שזה מרגיש כאילו אנחנו על המשקעים של שינוי ים גדול בחומרת VR. סוני הייתה מידע על טפטוף על חומרת PSVR2 שלה כל השנה, אם כי החברה עדיין לא הודיעה מתי האוזניות תשוחרר או כמה היא תעלה. . .

אבל עם ההכרזה של יום שלישי, ברור שמטא לא רוצה שה- Quest 2 יהיה מנהיג הפסד באותה מידה שהיה, גם אם טיול המחירים הוא רק להפסיד הפסדים ולא להציג ממש מרווח רווח. .

קָשׁוּר

בנוסף, שימוש בנתוני מחירים היסטוריים כדי לנחש במחיר PSVR2.

קייל אורלנד – 29 ביולי, 2022 17:19 UTC

צילום מסך של וידאו לקידום מכירות לציוד VR

אם יש כלל אחד לגבי חומרת משחקי מחשב וווידיאו, זה שהמחירים תמיד יורדים לאחר ההשקה. ה- Meta Quest 2 הפך לחריג המוכיח את הכלל השבוע, כאשר מטא הודיעה על מחיר של 100 דולר הקרוב להגביר עבור אוזניות ה- VR העצמאיות הפופולריות, ל -400 דולר.

הגידול, שמטא האשים את “עלויות עולה”, מציע שהחברה ייתכן שתנסה להחזיר את תמחור החומרה המסובסד שתרם לכמעט מיליארד דולר יַרחוֹן הפסדים עבור חטיבת המציאות המדומה שלה ברבעון האחרון.

. .

400 דולר לא מה שהיה פעם

איור 1: 400 $ הוא עדיין מחיר נומינלי באמצע הדרך עבור אוזניות VR הפונות לצרכן

כדי לראות כיצד מחיר המחיר של Quest 2 עוצב, אספנו נתוני מחירים היסטוריים למגוון אוזניות פופולריות המציעות מעקב אחר “שש דרגות חופש” מלאות ומעקב אחר ידיים (שמבטל אפשרויות זולות יותר כמו Go ו- Oculus Samsung Gear ו- Oculus). כללנו גם את העלות של כל בקרי מעקב ידני וחומרת מעקב חיצונית (כאשר ישים), כך ש- Oculus Rift של עידן ההשקה לא נכנס לתמונה עד להשקת בקרי המגע של 200 דולר אוקולוס חודשים לאחר מכן.

. בעוד שאוזניות כמו Oculus Rift ו- HTC Vive הושקו בשנת 2016 במחירים בסביבות 800 דולר (עם בקרים כלולים), המחירים הללו ירדו במהירות עד 2017.

עד 2018, מרבית האוזניות התיישבו בטווח מחירים נומינלי של 300 עד 500 דולר, עם חריגים מתקדמים כמו מדד HTC Vive Pro ו- Valve המשרת את החלק “הכסף הוא לא אובייקט” מהשוק. ובעוד שהצרכנים בעלי אופי הערך יכלו למצוא עסקאות כמו אודיסיאה של סמסונג פלוס בסך 229 דולר בתחילת 2020, 300 עד 400 דולר היו המחיר המבוקש הנמוך ביותר עבור מרבית אוזניות ה- VR בשנים האחרונות.

עם זאת, כשאתה מסתגל לאינפלציה, מחיר 400 $ של Quest 2 בסופו של דבר נראה טוב בהרבה, עובר קרוב לקצה התחתון של תמחור האוזניות ההיסטוריות. זה עשוי להיות מפתיע, בהתחשב בעובדה שהיו לנו רק חמש או שש שנים לאינפלציה תסלק את הערך היחסי של אוזניות קודמות. אך בהתחשב כיצד האינפלציה התקרבה לשיעורים שנתיים דו ספרתיים בחודשים האחרונים, 400 דולר כיום נראים שונים בהרבה מכפי שהיו אפילו בסוף שנות העשרים של המאה העשרים.

הערות קוראים

קייל אורלנד קייל אורלנד היה עורך המשחקים הבכיר ב- ARS Technica מאז 2012, וכתב בעיקר על העסק, הטכנולוגיה והתרבות שמאחורי משחקי וידאו. . פעם הוא כתב ספר שלם שׁוֹלַת מוֹקְשִׁים.