ציוויליזציה 6 מדריך אסטרטגיית עולה ונפילה בהודו – כיצד לנצח עם צ’נדרגופטה

הוא יהיה מנהיג אלטרנטיבי לגנדי, והשניים לא היו יכולים להיות שונים יותר. שם התרבויות של גנדי בנויות על שלום, מערך המיומנות של צ’נדרגופטה מעודד סגנון משחק אגרסיבי יותר. הוא מצווה על צבא רכוב על פיל ויכולת המנהיג שלו, ארתשסטרה, יאפשרו לך להכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית. במהלך הסיבובים הראשונים של המלחמה ההיא יחידות שלך מקבלות בונוסים לתנועה ולחימה, כך שתוכל להתגבר על רוב האויבים בשלב מוקדם.

Chandragupta של הודו ישתנה מלחמה בתרבות 6: התרחבות עלייה ונפילה

ההתרחבות הראשונה, העלייה והנפילה הראשונה של Civilization 6 מגיעה בפברואר, ופירקסיס הקניט בהדרגה פרטים על תשעת המנהיגים החדשים שמגיעים למשחק. אנו כבר יודעים שג’נגיס חאן, המלכה סונדיוק מקוריאה ומלכת הולנד וילהלמינה תצטרף למסיבה, ועכשיו אנו יודעים הכל על צ’נדרגופטה, המנהיג החדש של ההודים.

הוא יהיה מנהיג אלטרנטיבי לגנדי, והשניים לא היו יכולים להיות שונים יותר. שם התרבויות של גנדי בנויות על שלום, מערך המיומנות של צ’נדרגופטה מעודד סגנון משחק אגרסיבי יותר. הוא מצווה על צבא רכוב על פיל ויכולת המנהיג שלו, ארתשסטרה, יאפשרו לך להכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית. במהלך הסיבובים הראשונים של המלחמה ההיא יחידות שלך מקבלות בונוסים לתנועה ולחימה, כך שתוכל להתגבר על רוב האויבים בשלב מוקדם.

התוקפנות הזו מתאימה לסיפור האחורי שלו: כפי שמתאר פירקסיס, הוא היה אדם כריזמטי וחכם, שנחנך על ידי החנאקיה הגדולה, חלוץ כלכלה בהודו. צ’נדרגופטה הרים צבא והפיל את שושלת ננדה המושחתת המאה השלישית לפני הספירה. הוא הקים את שושלת מאוריאן, והאימפריה שלו התרחבה בסופו של דבר מדרום הודו כל הדרך לאפגניסטן המודרנית.

קרא עוד על התרחבות העלייה העצומה והנפילה כאן. זה אמור לצאת ב- 8 בפברואר.

ציוויליזציה 6 מדריך אסטרטגיית עולה ונפילה בהודו – כיצד לנצח עם צ’נדרגופטה

מדריך אסטרטגיה Civ 6 Chandragupta הודו

עם ההתרחבות הראשונה של Civilization VI, עלייה ונפילה, מגיעה אצווה של ניסויים חדשים לניהול עם ההיסטוריה. המנהיג החדש של הודו, Chandragupta, מציג בדיוק מערך מרתק כל כך, המותאם לתוקפנות צבאית והתרחבות מוקדמת. די השינוי מגנדי, האובססיביות הגרעינית הידועה לשמצה של סיב.

איך התכונות האגרסיביות שלו תואמות את הנטייה הדתית הקיימת בהודו עדיין סקרנית יותר. זה כמעט מספיק כדי להצדיק איזשהו מדריך שעושה את הגיון בכולו, האם זה לא? אם רק. אה, חכה – לא תאמין עד כמה זה מקרי זה, אבל נראה שיש הדבר המדויק הזה למטה. וואו! בואו נקרא את המדריך שלנו.

משחקי האסטרטגיה הטובים ביותר במחשב מציעים הרבה יותר אושר טקטי.

  • מחפש עצות כלליות נוספות? נסה את מדריך האסטרטגיה של Civilization 6.
  • התחל להתמודד עם התכונות החדשות של ההרחבה עם מדריך העלייה והנפילה של Civ 6 שלנו.
  • העדיפו את האדון ההודי המקורי? ראה את התרבות שלנו 6 מדריך גנדי.
  • חקור את האומה החדשה הניסיונית של Rise and Fall עם Civilization 6 Civilization 6 Cree.

תכונות Chandragupta

Civ 6 איך לנצח עם Chandragupta

קודם כל – אם אי פעם מנהיג CIV נועד לשער מגזין הבריאות של גברים, זהו הקיסר המאוריאני צ’נדרגופטה. לא רק שהוא איחד והרחיב עד כה את הודו עד שהגיע לאפגניסטן המודרנית, ככל הנראה הוא פיתח מלכודות רוצחים ולטס שעושה זאת.

שנית – ואולי באופן רלוונטי יותר, לצורך מדריך זה – צ’נדרגופטה מביא טעם שונה מאוד להודו מאשר המנהיג לשעבר גנדי.

בונוס מנהיג – ארתשסטרה

תיאור: יכול להכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית לאחר שקיבלו את האימונים הצבאיים אזרחיים. +2 תנועה וכוח לחימה +5 בעשרת הסיבובים הראשונים לאחר שהצהירו על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית.

זה ביגי. מכיוון שאתה יכול לבטל את הנעילה של אימונים צבאיים מוקדם מאוד ב- Civ VI, Arthashastra עוסק בהכנות למלחמה כמעט מייד עם התחלת משחק. עשר סיבובים לא כל כך הרבה זמן לנהל מלחמה בהצלחה על אויב ולקחת את בירתם, כך שנדרש הרבה תכנון קודם כדי לוודא שאינך מבזבז אף אחת מאותן פניות יחידות העברת מיקום, או – גרוע מכך – – גרוע מכך – מחכה שהם ייבנו.

נקודה ברורה יותר עדיין היא שאין טעם לשחק כמו Chandragupta אם אתה לא מתכוון לעשות לפחות קצת פולש. הבונוסים של הודו חזקים כאשר הם משויכים עם גנדי, אך כמה ברוחות חורגות לא מתכוונים לנצח את המשחק עבורך אם תתעלם מהיתרון הצבאי המוקדם של צ’נדרגופטה של ​​צ’נדרגופטה.

סדר היום של מנהיג – אימפריה מאוריה

תיאור: רוצה להרחיב את האימפריה שלו, ולא אוהב תרבויות שיש בהן ערים קרוב לגבולותיו. אוהב תרבויות שאינן קרובות לגבולותיו.

שם זה מפורש. בניגוד להנהגתו של גנדי, צ’נדרגופטה עוסק באמת בהרחבת האימפריה שלו בכל מחיר, גם אם זה אומר לאכול את שטח המנהיגים האחרים. למלחמה בשלב מוקדם של המשחק יש קצת השפעה על הנאמנות, מערכת חדשה לגמרי במשחק בהרחבה זו, כך שתצטרך לתכנן את בניית העיר שלך ומושלים בהתאם. עוד על זה אחר כך.

תכונות הודו

מדריך Civ 6 Varu

Varu

יחידת הלחימה המוקדמת הזו עוברת יד ביד עם בונוס ארתשסטרה של צ’נדרגופטה. עם 40 חוזק קרב ותנועה 2, הוא מחליף את הסוס בעלות ייצור גבוהה יותר של 120 לעומת. 80, והפחתת תנועה. עם זאת, יחידות סמוכות מקבלות -5 חוזק לחימה מהווארו, כי זה מה שקורה לאנשים כאשר פיל עצום מופיע במפתיע שהם מבינים שהוא שם כדי לפגוע בהם.

אתה רק צריך את טכנולוגיית הרכיבה על הסוסים כדי להיות מסוגל לבנות את הווארו, כך שתצטרך לתעדף את הייצור שלהם לאחר שהתיישבו את היסודות בעשרת עד 20 הסיבובים הראשונים שלך. לאחר שהכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית, ל- Varu יש 45 כוח קרבי ו -4 תנועה לעשר סיבובים בנוסף לאותו רכוש מחליש, הזמין בעידן העתיק. למען האמת, זה מגוחך, אז תפיק את המרב מזה.

אחרון חביב, ה- Varu משדרג היישר למיכל מאוחר יותר במורד הקו, כך שזה אמצעי טוב לשמור על המומנטום הצבאי שלך בעידן המודרני כאשר ארתשסטרה כבר לא חלה. טנקים דורשים נפט וטכנולוגיית הבעירה, אז הכינו קו ביניים לאלה אם אתם מתכננים משחק שליטה ארוך.

בניית varu (אם ‘בניין’ יכולה להיחשב כמילה הנכונה ליצירת פיל מלחמה) גם מרוויחה לך הרבה נקודות לקראת הפעלת תור זהב בעידן העתיק, יחד עם המדרגה (למטה).

חורג

CIV 6 CHANDRAGUPTA STEPRY

מחוז שדרוג לכל המטרה, המדרגה מניבה +1 מזון, דיור +1, +1 אמונה (אם ליד אתר קדוש), ומזון נוסף +1 אם הוא ממוקם ליד חווה. לאחר חקר התברואה הוא מספק דיור נוסף +1, ואחרי חקר ספורט מקצועי (מסיבה כלשהי) הוא מספק גם אוכל נוסף +1.

.

דהרמה

תיאור: קבל את היתרונות של כל אמונות העוקבים של הדתות שנמצאות בערים שלך, ולא רק זה שהקמת.

זוהי דרך עוצמתית לייצר בונוסים נוספים. מצד שני, זה דורש מגע דחוס מהרגיל כשאתה הולך לניצחון דתי מכיוון שאם אתה שולח שליחים או חקרנים כדי לחתום את כל עקבות הדתות המתחרות מהשטח שלך, אתה מאבד את הבונוסים העוקבים. עדיף לשמור על כמה מהערים הקטנות שלך כדירות רב-אמוניות כך שתאסוף את החוברות שלהן.

אם אתה לא הולך לניצחון דתי, זה מועיל עוד יותר. רק תן לדתות לחלחל על פני האימפריה שלך וליהנות מהחברים. יתכן שתצטרך ליצור אינקוויזיטור מדי פעם כדי למנוע דת אחת להשתלט – ובכך לחסום את דרכו של אויב לניצחון הדתי.

הודו – שערי ניצחון

מדריך למשחקים מוקדם של Civ 6 Chandragupta

. הבונוסים שלו במשחק המוקדם פשוט חזקים מכדי להתעלם מהם, והם נערמים כל כך יפה. ראשית בנה קצת את Varu וממקם אותם בקצה השטח שלך ליד עיר היריב. זה ממלא קצת את מד תור הזהב שלך. לאחר מכן, לאחר שחקר אימונים צבאיים, הכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית על אותו יריב ושלח את הוואר כדי לעשות את שלהם. עושה זאת, ולהשיג עיר אויב, ממלא את המטר הזה קצת יותר. עשה זאת נכון, ותכה אויב אחד על ידי לקיחת בירתם ותשיג נתח גדול של טריטוריה נוספת לפני שהתקופה העתיקה מסתיימת, תוך הפעלת תור זהב.

כדי לשמור על הכדור מתגלגל, השתמש ב- VARU עם יחידות טווחים תומכות עד שהן יועברו על ידי יחידות אויב מודרניות יותר, ואז לשבת חזק ולחקר קשה עד שתוכל לשדרג אותם לטנקים. אם בנית מספיק Varu בעידן העתיק ויש לך מספיק באוצר שלך, אתה תוכל מייד להתעלם מצבא האויב הסמוך שלך בשדרוג אחד. אז זה עניין של ללכת קשה במשחק המוקדם, לשבת חזק לזמן מה, ואז ללכת שוב חזק לקראת הסוף.

אם אתה תופס הרבה ערי אויב, נאמנות תהפוך לבעיה לפני זמן רב מדי. עם זאת בחשבון, למנות מושל צבאי בבירה שלך כבר ככל שהמשחק מאפשר, וקדם אותם במהירות כך שכאשר הגיע הזמן להפסיק עיר לא נאמנת, אתה יכול לשלוח אותם ולהפסיק לדאוג לזה.

Civ 6 Chandragupta מדריך אסטרטגיה

הניצחון הדתי הוא גם אפשרות בזכות הבונוסים של דהרמה ונקודות האמונה הפוטנציאליות של Step Bread, אבל זה מסובך יותר מאשר מסלול השליטה – במיוחד אם אתה עושה את זה בלי גנדי. השימוש ביתרון הצבאי המוקדם של Chandragupta כדי לקחת CIV שכבר פיתח כמה אתרים קדושים הוא הבסיס הטוב ביותר לכך, ואז לבנות קרנות חורגות נחמדות ומוקדמות לייצר נקודת תום לב לכל סיבוב בהקדם האפשרי.

הודו – פלאים

פלאים יכולים לעזור לבטל גישה מסוימת עם החוברים שלהם. למרות שרוב החובבים האלה נוטים להעדיף גישות תרבות או ניצחון דתי אתה עדיין יכול להשיג יתרון כתוקפן על ידי בנייה בחוכמה.

ראשית, הגנים התלויים נהדרים עבור כל CIV ללא קשר למסלול הניצחון מכיוון שהם מגבירים את הצמיחה 15% בכל הערים ומספקים +2 דיור בעיר בו הם בנויים. לאחר מכן, צבא הטרקוטה הוא רעיון נהדר לצ’אנדרגופטה מכיוון שבנוסף לספק +1 נקודות כלליות נהדרות (לאחר שאחת מהן תהיה שימושית להוביל את הווורו שלך בסביבה) הוא מעניק לכל יחידות היבשה עם קידום חופשי. Alhambra הוא פלא מימי הביניים הטוב, ומרכב לך משבצת מדיניות צבאית נוספת ו +1 נקודה כללית נהדרת לכל סיבוב.

בהמשך המשחק, עמק Ruhr מגביר את הייצור ב -20% בעיר הוא מובנה, ובמקביל מוסיף ייצור +1 לכל מכרה ומחצבה בגבולות העיר.

Chandragupta – ממשלות ומדיניות

CIV 6 מדריך מדיניות CHANDRAGUPTA ממשלות

עדיף לאזן בין מדיניות צבאית חזקה עם כמה הטבות כדי לשמור על האוכלוסייה שלך כשמשחקים כ- Chandragupta. במשחק המוקדם, זה אומר לבחור באוליגרכיה ברגע שהוא זמין, מכיוון שחוזק קרב +4 לכל יחידות תגרה יבשתיות הוא ענק, במיוחד בשילוב עם עליית ניסיון של 20%. יש רק משבצת מדיניות צבאית אחת אבל אתה יכול להשתמש בחריץ התוואי של Wildcard כדי לצמצם אחר אם תרצה.

משם, זהו זריקה בין מונרכיה לתאוקרטיה, תלוי איך המשחק שלך הולך. מכיוון שסביר להניח שתושב חזק בעידן זה ומלאי תקיפה צבאית מאוחרת יותר, התערובת של מונרכיה של שלושה משבצות מדיניות צבאיות עם אחד מכל אחד עבור סוגי המדיניות האחרים עשויה להתאים לך. לחלופין, אם אתה נהנה מדארמה ורוצה לעשות שימוש טוב באמונתך, בחר את התיאוקרטיה. זה יאפשר לך לקנות יחידות קרקעות עם אמונה בהנחה של 15%, ולהאיץ את תהליך המלאי. . זה מזרז את ייצור היחידה, מגביר את היעילות הקרבית ומספק שישה משבצות מדיניות צבאיות פוטנציאליות אם אתה משתמש גם בתווים כלליים למדיניות צבאית. שבע, אם בנית את אלמברה. בהצלחה לישון בלילה, הכל.

באשר למדיניות עצמם, Agoge יאיץ את הייצור של אותם varu ב- 50%, הגיוס מפחית את עלות התחזוקה של כל יחידה בזהב אחד לכל סיבוב, וחוק הלחימה מפחית את עייפות המלחמה ב- 25%. שלושת אלה ישאירו אתכם בכושר הגון לאורך כל המשחק אם אתם משחקים ניצחון ארוך בשליטה, ואילו ניתן להשתמש במשבצות הצבאיות האחרות יותר באופן סיטואלי יותר. זקוק להגנה מהירה? Bastions מספק +6 חוזק ההגנה בעיר וכוח טווחי +5 עיר. סוף סוף החליט שהגיע הזמן לשדרג את הוו -טנקים האלה? פופ צבא מקצועי באחד החריצים שלך ועשה זאת עבור 50% פחות זהב.

פיל איוואניוק אסטרטגיה אהובה ומאוורר מירוצים שהקטעים העיקריים שלו כוללים Fallout, Forza Horizon ו- Half Life. לפיל יש גם קווי ביניים ביורוגאמר, מחשב גיימר, הגרדיאן, ורבים אחרים.

Chandragupta (Civ6)

יכול להכריז על מלחמה של התרחבות טריטוריאלית עם הכשרה צבאית, במקום להתגייס. +2 תנועה וכוח לחימה +5 לכל היחידות בעשר הסיבובים הבאים לאחר שהצהירו על מלחמת התרחבות טריטוריאלית.

סדר היום של מנהיג – אימפריה מאוריה

לא אוהב תרבויות שיש בהן ערים קרוב לגבולותיו, וינסה לכבוש אותן. אוהב תרבויות שאינן שכניו.

דָת

. במקום זאת, עליכם להוביל כאילו אתם האנשים שלכם.”

Chandragupta Maurya (340 – 293 לפני הספירה) היה מייסד האימפריה של מאוריה, האימפריה הראשונה שאיחדה את מרבית הודו העתיקה, עליה הוא שלט בין 321 ל 297 לפני הספירה, כאשר ביטל את כס המלוכה לבנו בינוסארה והפך לכאורה למונק ג’יין מונק סגס עד המוות שלו. הוא מוביל את ההודים פנימה ציוויליזציה VI: עלייה ונפילה.

.

תוכן

הקדמה [ ]

סמוך על השאיפה שלך, Chandragupta, כי זה הוביל אותך לאחד את כל הודו. לשחרר פילים מלחמה על כל יריב שמקלל את שמך, מלך מאוריאן גאה. ברגע שתחזיר את הארץ לאנשיכם, קרנות החורגות שלכם יראו אותה פורחת. יהי רצון שגבולות האימפריה שלך תתרחב לנצח.

11 בפברואר 2019

08 בפברואר 2018

24 באוקטובר 2016

במשחק [ ]

סדר היום הייחודי של Chandragupta הוא אימפריה של מאוריה. הוא רוצה להרחיב את האימפריה שלו ולא אוהב את התרבויות שיש בהן ערים בקרבת גבולותיו.

יכולת המנהיג שלו היא ארתשסטרה. .

גישה מפורטת []

גישה מוקדמת להרחבה הטריטוריאלית Casus Belli היא היתרון העיקרי של Chandragupta, ולכן השלמת ההדרכה הצבאית Civic היא חיונית לפני שהגדילה את ההתקפות שלך נגד שכניך הזרים. מוכנות היא המפתח על מנת לנצל באמת את יכולת הארתשסטרה שלו, לרסק את האויבים שלך במהירות עם כוח מעולה ותנועה מהירה יותר. אין להתעלם מעוצמות הדתיות של הודו, מכיוון שכיבוש ערים עם דתות דומיננטיות אחרות מקל על הפצת הדתות הללו לאורך כל האימפריה שלו וניצול אמונות העוקבים שהם מספקים.

שורות [ ]

Chandragupta נשמע על ידי סהיל ויידה. הוא מדבר פאלי, אך השפה מתורגמת בצורה לא טובה. הוא גם מתייחס להודו כמו Jambudvipa ומשתמש בכמה הגייה בנגלית מובחנת מאוד, כמו “durattho” כמילה ל”מרחק “ו ng להאשמה M בסוף מילה.

נשמע []

שם קוד ציטוט (תרגום לאנגלית) ציטוט (פאלי) הערות
השכנים הטובים ביותר הם רחוקים. כרגע אתה השכן הטוב ביותר בהודו. יו durattho uttamo paṭivassako. Idāni tvameva jambūdvīpassa uttamo paṭivassako.
אי הסכמה מבוססת סדר יום . האנשים שלי נאלצים לסבול את הסירחון משלך. Tathaṃ natthi antara amhākaṃ bhūmiyā. אימא פאג’ה tvameva pūtigandhassa balanto adhivasetam.
הותקף הודו לא חוששת מלחמה. הכי הרבה שאתה יכול לעשות הוא להאט את ההתקדמות הראויה שלנו. Jambūdvīpaṃ yuddhassa na bhayaṃ. Adhikatto, tvaṃ amhākaṃ ñāyānugata vaḍḍhita sanikaṃ ganissasi.
מכריז מלחמה הטריטוריה שלך יכולה להיות משופרת בהרבה תחת השלטון ההודי. הכי טוב שאני רואה את זה דרך. TVAMEVA JANAPADO ABHHIVAḍḍISSI BAHUTARAṃ JAMBūdvīpassa Sāsane. Uttamo iminā ahaṃ vassāmi.
מוּבָס למדת את השיעורים שלי טוב מדי. הנחתי אותך במותי. ���� ������������ �� �������� ���� �������������� �������������� ���������������� ���� ������������ �������� ������ �������� �� ���������������������� / mama upadeso ca tvaṃ אז sikkhita adhikañca sādhuñca. אמא maraṇassa kāle ahaṃ tvaṃ ca sikkhāpete.
בְּרָכָה אני צ’נדרגופטה, קיסר מאוריאני של הודו המאוחדת. . ���������� ���������������������� ���������������� ������������, ������ ������������������������ �� ������ ���� �������� ������������������������ / akhaṇḍa jambudīpassa mauryassa adhirāja, ahaṃ chandragupta. .
ציטוט מאזרחים זה לא מספיק כדי להוביל את האנשים שלך. במקום זאת, עליכם להוביל כאילו אתם האנשים שלכם. ���� ������ ������ ������������������ ���������������� ��������. ���������� �������� ���� �������� �������� ������������������ ������ �������� ������������ ������������ ������������ / mā idaṃ alaṃ saṃvattatuṃ tumhākaṃ pajāya. Kiñca tvaṃ eva tassa pajāya saṃvattehi evaṃ tvaṃ atthi. זה כנראה בהשראת ציטוט מ ארתשסטרה (ספר I, פרק XIX), כתוב בסנסקריט – “באושרם של נתיני המלך טמון באושרו; ברווחתם רווחתו; כל מה שמרצה שהוא לא ישקול כטוב, אבל כל מה שמרצה את נושאיו שהוא ישקול כטוב..

לא הושמע []

מִשׁלַחַת: המשלחת שלנו מביאה מתנות רבות. שתו את כל חלב החמאה המתובל שתרצו! אנחנו תמיד יכולים לשלוח יותר.

מקבל את משלחת השחקן: די נהנתי לארח את המשלחת שלך. הם נתנו לי הרבה מה לקחת בחשבון על עתידנו ההדדי.

מסרב משלחת השחקן: למרות שאשמח לפגוש את המשלחת שלך, אני תפוס במקומות אחרים. בזמן אחר!

מקבל את הצהרת הידידות של השחקן: באמת, הודו חשבה זה מכבר את אותו הדבר של עמך. להכריז כל כך בפומבי זו זכות.

דוחה את הצהרת הידידות של השחקן: האנשים שלי לא חולקים את ההתלהבות שלי מהחברות שלנו. אבל הם עשויים להתחמם לך, יום אחד.

מבקש הצהרת חברות: הודו חושבת מאוד על האנשים שלך. ברשותך, אני מכריז על ידידותנו ההדדית לכולם.

השחקן מקבל הצהרת חברות: אני יכול לכבד את זה.

עסקת סחר התקבלה: הצעה חכמה!

עסקת סחר נדחתה: לא. הודו לא תפיק תועלת.

למרות שאני מתעלם מהמילים האכזריות שלך, הודו תזכור אותם מזמן.

מגנה את השחקן: ! אתה מדבר עם שני פיות, אף אחד מהם לא נעים.

הזמנה להון: עלינו לדבר על בירותינו. לקבוע עד כמה אנחנו רחוק זה מזה.

אתה נוסע ליד הטריטוריה ההודית. למה לא לבקר ולהירגע במעצר הגדולים שלנו?

כניסה לאזרחים []

נדיר הוא הכובש ששמו משתרע על אלפי שנים. . הנדיר ביותר הוא השליט שיסגיר ברצון אימפריה. מבין שלושתם, יש רק צ’נדרגופטה מאוריה.

נולד מתישהו במאה השלישית לפני הספירה במה שהיה אזור מגדה בהודו, חייו המוקדמים של צ’נדרגופטה נותרו מעט תעלומה. . למרות הבלבול הזה, צ’נדרגופטה זכה במהרה למוניטין כאיש חכם וכריזמטי, עד כדי כך שהחנאקיה הגדולה החליטה לחנך אותו. עם תמיכה ועצות של הפוליטיקאי והפילוסוף האגדי, צ’נדרגופטה קיבל קורס התרסקות בפוליטיקה, באומנויות ובטקטיקות צבאיות.

השכלתו של חאנאקיה הייתה למטרה יחידה: הוא קיווה שתלמידו יוכל לאתגר את שושלת ננדה, ממשלה נתפסת באופן נרחב כמושחתת. Chandragupta הוכיח ראוי לביטחון המורה שלו, שכן עד מהרה הוא גידל צבא. עד 322 לפנה”ס הוא הפיל את הננדה, התקין את עצמו כשליט של ממלכת מגאדה, והקים את שושלת מאוריאן.

. עינו פנתה במהרה לארצות המוחזקות לכאורה על ידי מדינות המופע האדירות של מקדון. למרות שאלכסנדר הגדול נספה לפני עלייתו של צ’נדרגופטה לכס המלוכה, כיבושו בעמק האינדוס הותיר לכאורה את הסאטראפיות המקומיות בשליטתו של מקדון. נראה כי צ’נדרגופטה התייחס עם זה, שכן הוא החזיר את האדמות שנכבשו תחת דגלו, סיפח את פונג’אב והמשיך להמשיך עד שהוא לחץ על גבולות הפרס – ולתוך האגף המזרחי של סלוקוס הראשון, ניקטור, הבסילוס של הסלוציד הטרי שהוקם לאחרונה אימפריה, ובן לוויה לאלכסנדר עצמו.

המלחמה הסלוצידית-מוריאנית, שנמשכה בין 305 ל 303 לפני הספירה, הייתה מסתיימת עם סלוקוס שסיפר את הסאטראפיות ההודיות של מקדון למלך מאוריאני. כדי להראות שלא היו רגשות קשים, והידיעה שסלוקוס דואג יותר ליריבי ממשיך דרכו למערב ודרום שלו, צ’נדרגופטה הכניס 500 פילים מלחמה לבזילוס – מתנה מושלמת כמעט לכל אירוע.

בסך הכל, האימפריה של צ’נדרגופטה התרחבה כל הדרך מאפגניסטן המודרנית לדרום הודו. עם זאת הכיבוש לא היה כוחו היחיד של צ’נדרגופטה. לאורך כל שלטונו, צ’נדרגופטה הוכיח את עצמו כשליט מטושטש שדאגה לעומק עמו – או לכל הפחות, ערמומי מספיק כדי לרמוז על טיפול כזה באמצעות פעולות. הוא בנה כבישים, מערכות השקיה והרחיב נתיבי סחר כדי לשפר את חיי עמו. הוא גם היה פיקח מספיק כדי להבטיח את נאמנות חייליו בכך שהוא מספק להם פנאיות ומשרתים בארגון שלהם.

Chandragupta פגש את החכם בהדרבהו בסוף חייו, שלימד אותו את מצוות הג’יניזם, דת המקדמת הארה רוחנית ואי -אלימות באמצעות חיים סגפניים. בעקבות הקוד החדש הזה, צ’נדרגופטה ביטל את כסאו לבנו, בינדוסארה. הוא חיפש הארה, עלה לרגל למערה בדרום הודו. שם הוא עשה מדיטציה עד מותו, והגשם את מטרתו הסופית של טוהר רוחני על ידי ויתור על הכל ממש – כסאו, ממלכתו, עושר ואפילו אוכל.

עם זאת, מותו של צ’נדרגופטה לא היה סוף שושלתו. האימפריה המאוריאנית תימשך מאה נוספת. בהשראת מעשיו, ממשיכי דרכו של צ’נדרגופטה – במיוחד נכדו, אשוקה – עזר את הדוגמאות המשולבות שלו להתרחבות והארה רוחנית.

טריוויה []

  • יכולת המנהיג של Chandragupta נקראת על שם מסה על כלכלה, סטטראפט ואסטרטגיה צבאית שנכתבה על ידי המורה והיועץ שלו חאנאקיה, ואילו סדר היום המנהיג שלו מתייחס למעמדו כמייסד האימפריה של מאוריה.
  • מסך הדיפלומטיה של Chandragupta כולל Swaminarayan Akshardham, מקדש הינדי בדלהי. למרבה המזל, המקדש נפתח רק רשמית בשנת 2005.
  • נכדו של צ’נדרגופטה, אשוקה, הוא אחד המנהיגים שאפשר להשוות בין שחקנים על המסך הדירוג (אם הציון הסופי שלהם הוא 1,600-1,699 נקודות). אשוקה היה גם מנהיג הודי ב ציוויליזציה IV.